Teatrzyk "Cztery mile za piec"
20.01.2016.

Wybrany obrazW dniu 20 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Skrzat z Krakowa. Dzieci miały okazje obejrzeć bajkę "Cztery mile za piec" autorstwa M. Konopnickiej. Była to wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej lalki Petroneli wyruszyła w podróż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomagały jej znaleźć właściwą drogę, m.in. konika polnego, wujka, dwóch Michałów, krasnala i inne. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w rolę gąsek oraz jaworowych ludzików. Wspólnie z aktorami mogliśmy śpiewać znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki wprowadziły przedszkolaków w pogodny i bajkowy nastrój. Ciekawość i uśmiech nie znikał z twarzy nawet naszych najmniejszych milusińskich!

Zapraszamy do galeriiWybrany obraz

"Klinika Doktora Dolittle" - 5 latki w bibliotece
19.01.2016.

Wybrany obrazDnia 19 stycznia 5 - latki z grupy integracyjnej udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 1) w Czeladzi na kolejne zajęcia biblioteczne, które tym razem dotyczyły postaci Doktora Dolittle z książek Hugh Loftinga. Dzieci dowiedziały się, kim jest Doktor Dolittle, na czym polega jego praca i że jest on jedynym człowiekiem na Ziemi, który zna język zwierząt!!! Dzięki temu on i jego zwierzęta przeżywają  wiele ciekawych przygód. Przedszkolaki  oglądały także książki o zwierzętach, wcielały się w niektóre z nich i wykonały z papieru dwugłowca - zwierzę, które było bardzo lubiane przez Doktora.

Zapraszamy do galeriiWybrany obraz

"Czary - mary" - 4 - latki w bibliotece:)
12.01.2016.

Wybrany obraz                      Wybrany obraz

Dnia 12 stycznia 4 - latki udały się do biblioteki na zajęcia literacko - plastyczne "Czary - mary", związane z obchodzonym 31 stycznia Dniem Iluzjonisty. Dzieci dowiedziały się, kto to jest iluzjonista i na czym polega jego praca. Oczywiście nie obyło się bez różnych, ciekawych sztuczek magicznych, prezentowanych przez panią Anetę. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, którą był papierowy zając wyskakujący z kapelusza. Dzieci wróciły do przedszkola pełni nowych, ciekawych wrażeń.