Wróżby andrzejkowe 2015
30.11.2015.

100_4602.jpgMagia, urok pozytywnych zaklęć i optymistycznych przepowiedni… to właśnie czas Andrzejek! Z okazji tego wydarzenia 30 listopada wszystkie grupy przedszkolne próbowały dowiedzieć się czegoś interesującego o swojej przyszłości. Zabawa z wstążkami, sercem, czarodziejskim workiem, wiele śmiechu i jedno wielkie kolorowe szaleństwo- dzieci były zachwycone! Oprócz tańców na gazecie czy ze wstążkami, dzieci losowały karteczki w 6 kolorach i dowiedziały się jaka przepowiednia ich czeka, było wróżenie z butów, koło szczęścia, grosik na szczęście, andrzejkowe kubeczki czy bańki mydlane. Zobaczcie jak się bawiliśmy!!!

Zapraszamy do galeriiwrozka.gif

Międzyprzedszkolna Olimpiada Przedszkolaków 2015
26.11.2015.

100_4587.jpgW dniu 26 listopada w Hali Widowiskowo - Sportowej w Czeladzi odbyła się już po raz czwarty Międzyprzedszkolna Olimpiada Przedszkolaków. Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 7 im. Bajkowej Przygody oraz Przedszkole nr 9 im. Baśniowej Krainy przy współpracy z MOSIR – em, a prowadzącymi były nauczycielki z tychże przedszkoli: Olga Maślak i Anna Brych. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem zawodników z 7 czeladzkich przedszkoli przy dźwiękach hymnu olimpijskiego. Dzieci rywalizowały w wielu konkurencjach sportowych, m.in w skokach w workach, biegu z piłeczką, czołganiu pod drążkami, rzucie woreczkiem do celu itp. Olimpiada przebiegła w radosnej atmosferze. Sukcesom naszej drużyny towarzyszył żywy doping kibiców, a hasło Biegi, skoki i ćwiczenia, to każdego w zucha zmienia zagrzewało do walki. Wszystkie drużyny pod czujnym okiem swoich wychowawczyń oraz pomagających uczennic z Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi – sekcja siatkówki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.Wszystkim konkurencjom przyglądało się jury, przyznające punkty w składzie: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani Beata Zawiła, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani Elżbieta Dmitruk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Małgorzata Ochęduszko – Ludwik, Inspektor Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Justyna Lisowska, Radni Rady Miejskiej: Pani Irena Owczarz, Pan Kamil Kowalik, Pan Wojciech Maćkowski oraz Dyrektor MOSiR – Pan Henryk Michalski. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, medalami, dyplomami oraz upominkami. Już czekamy na kolejne zawody w przyszłym roku!

Zapraszamy do galeriisportowcy.gif

Pasowanie na Przedszkolaka 2015
25.11.2015.

100_4480.jpgDnia 24 listopada miała miejsce w naszym przedszkolu szczególna uroczystość. Dzieci z najmłodszej grupy 3-latków zostały oficjalnie pasowane na przedszkolaki. Licznie przybyli rodzice oraz pani dyrektor z przyjemnością obejrzeli przygotowany program artystyczny, na który składały się piosenki, tańce oraz wiersze. Po występach każde dziecko zostało uroczyście pasowane przez Panią dyrektor na PRZEDSZKOLAKA, a następnie otrzymało dyplom oraz coś słodkiego. Nasze maluchy wykonały pierwszy krok i stanęły na początkowym szczeblu edukacji przedszkolnej. Dumni rodzice z radością wracali już z Przedszkolakiem, a nie z "maluszkiem" do swoich domów. Rodzicom i dzieciom życzymy dużo pozytywnych wrażeń na nowej przedszkolnej drodze życia.

Zapraszamy do galeriiprzedszkolak.png